herbaty świata

Herbaty świata – niebieska matcha

Herbaty świata oferują wiele korzyści dla osób, które je spożywają. Dość niedawno na polskim rynku pojawiła się niebieska herbata matcha. Jest to całkiem nowa i ciekawa opcja dla polskich miłośników herbaty. Za granicą to najnowszy trend. Pojawia się w deserach, ciastach, lodach, a to wszystko w zaskakującym, niebieskim kolorze.

Samo zdrowie

Owa dobra herbata powstaje z wysuszonych kwiatów klitorii. Charakteryzują się one piękną błękitną barwą. Ich spożywanie w postaci naparu ma silne działanie prozdrowotne. Herbata ta jest szeroko wykorzystywana w medycynie dalekowschodniej. Wspiera prawidłowe funkcjonowanie mózgu, poprawia pamięć i koi nerwy. Ma również działanie przeciwzapalne i przeciwgorączkowe. Dodatkowo jej spożywanie może prowadzić do poprawy widzenia. Stymuluje również cebulki włosów, dzięki czemu włosy rosną gęstsze i piękniejsze oraz przeciwdziała siwieniu. Częste jej picie może również przyczyniać się do poprawy kondycji naszej skóry. Pomaga regenerować skórę, a także pomaga redukować zmarszczki.

Feeria barw

Niebieska matcha swoją oryginalność zawdzięcza nie tylko charakterystycznej barwie. Często dystrybutor herbat oferuje ją w oryginalnym opakowaniu –  bambusowej tubie. W środku znajduje się niebieski proszek. Już zaledwie pół grama tej substancji powinno wystarczyć na zaparzenie herbaty o intensywnej lazurowej barwie. Jeżeli dodać do niej soku z cytryny naszym oczom ukaże się prawdziwie piękny, niemal laboratoryjny spektakl. Napar zmieni barwę na różową. Uzyskanie pięknych kolorów nie wiąże się nawet z koniecznością zalania proszku wrzątkiem, można go równie dobrze rozpuścić nawet w lodowatej wodzie. Jakie inne herbaty świata oferują takie możliwości, próżno by szukać.

Dobry sklep

Niebieska matcha to z pewnością dobra herbata o łagodnym, kwiatowym smaku. Ze względu na swój piękny kolor z powodzeniem może być dodawana do żywności jako naturalny barwnik.
Opisywany produkt oferuje tylko dobry sklep internetowy z herbatą . Miejmy nadzieję, że nie wpłynie to negatywnie na popularność tego produktu i nie okaże się on tylko chwilowym trendem.