zestawy herbat

Zestaw herbat zielonych i jego zawartość

Zestaw herbat dla siebie i na prezent

Najpopularniejszym rodzajem herbaty na świecie jest herbata zielona. Może się to wydawać nieco dziwne, bowiem w Polsce prym wiedzie nadal klasyczna herbata czarna. Swoim degustatorom zielona odmiana oferuje wyjątkowe właściwości zdrowotne i subtelny smak. Takie osoby z pewnością docenią także cały zestaw herbat zielonych, który umożliwi odkrycie nowych smaków i odmian. Wcześniej mogły być aromatyczną zagadką, a dzięki zestawowi staną się znane i lubiane.

Zestaw herbat zielonych to jednocześnie idealny prezent dla siebie lub bliskiej osoby oraz sposób, aby zacząć swoją podróż przez fascynujący świat herbaty. W związku z tym warto wiedzieć co może zawierać owy zestaw.

Co może zawierać dobry zestaw herbat zielonych?

Sencha to podstawowa herbata zielona z Japonii, którą każdy miłośnik herbaty powinien znać. Charakteryzuje się delikatnym smakiem, a także lekko słodkawym i świeżym aromatem. Nadaje się idealnie do codziennego parzenia.

Inną propozycją należącą do zielonych herbat jest Matcha. Można śmiało stwierdzić, że jest to prawdziwy skarb wśród herbat zielonych. Są to zmielone liście herbaty, które zamiast tradycyjnego procesu parzenia, rozpuszczają w wodzie. W związku z tyn spożywa się całe liście. Jest to zdrowa i dobra herbata, ma intensywny, goryczkowy smak.

Longjing z kolei jest jedną z najbardziej znanych herbat zielonych z Chin. Ma charakterystyczny, płaski kształt liści i delikatny, orzechowy smak.

Ciekawą i dość niecodzienną propozycją jest Genmaicha. Ta zielona herbata jest mieszana z prażonym brązowym ryżem. Przez to ma niepowtarzalny, lekko słodkawy smak z nutami popcornu.
Gunpowder, znana jako proch strzelniczy, pochodzi z Chin. Jej nazwa pochodzi od liści, które przypominają małe kule, podobne do prochu. Ma mocniejszy smak w porównaniu do innych herbat zielonych i jest doskonała jako baza do herbaty miętowej.

Maksymalne wykorzystanie zawartości zestawu

Wszystkie najlepsze herbaty mają swoje unikalne cechy. Można je wydobyć w pełni jedynie poprzez prawidłowe parzenie. Zielona herbata wymaga bowiem stosunkowo niskiej temperatury wody (ok. 70-80 stopni Celsjusza) i krótkiego czasu parzenia (zazwyczaj od 1 do 3 minut). Oczywiście każdy rodzaj może mieć nieco odmienne wymagania, o czym producenci informują na opakowaniach. Ponadto, każda herbata w zestawie może być parzona kilkakrotnie. Każde kolejne zaparzenie powoduje subtelne zmiany w smaku.