najlepsza herbata

Najlepsza herbata, a kształt torebki

Najlepsza herbata

Herbata cały czas stanowi jeden z najbardziej popularnych napojów. Najbardziej znany typ herbaty to herbata w torebkach. Czy jest ot jednak najlepsza herbata? Zazwyczaj bardzo tania, a co za tym idzie słabej jakości. Co więcej, według wielu badań niektóre torebki zawierają także substancje rakotwórcze, a także inne niebezpieczne dla zdrowia substancje. Najlepiej więc przy wyborze herbaty w miarę możliwości korzystać tylko z herbat sypanych.

English breakfast tea

Najlepsza herbata to bowiem z pewnością ta liściasta, do zalania której potrzebny będzie czajnik czy mały zaparzacz. Dotyczy to w zasadzie każdego rodzaju herbaty: english breakfast tea, earl gray, herbaty czerwonej czy białej. Wszystkie najlepsze będą te, których nie dostaniemy w torebkach. Jeżeli jednak finanse nie pozwalają nam na zakup herbaty innej  niż ta w torebkach, nie mamy innego wyjścia. Są więc jakieś reguły pozwalające na wybór lepszej herbaty torebkowej? I tak i nie: herbaty zielone z torebek są niestety wyjątkowo często pryskane pestycydami. Co więcej, badania naukowców mówią o tym, że nawet dobra herbata w wielu wypadkach zawiera GMO.

Czy kształt torebki z herbatą ma znaczenie

Jedyny ważny parametr to nie kształt torebki, a raczej jej skład. Dlaczego? Tworzywa sztuczne, z których wykonuje się torebki według specjalistów mają być szkodliwe i rakotwórcze. Odpadają więc torebki z polipropylenu, nylonu termoplastycznego PCW i folii PET, Także nie każde torebki papierowe są odpowiednie dla naszego organizmu. Jakie mamy więc wyjście? Szukajmy na opakowaniach informacji nie tylko o tym z jakiego regionu pochodzą herbaty świata, które kupujemy, jaki rodzaj i gatunek otrzymujemy, jaka jest moc smakowa, ale też, a może przede wszystkim tego, czy materiały, z których robi się torebki są nieszkodliwe dla zdrowia. Powinny się one znajdować na niemal każdym opakowaniu, zazwyczaj jednak nie zwracamy na nie uwagi. Na co z tego, że to co nabywamy to najlepsza japońska zielona herbata, a napary ziołowe które pijemy są wybornej jakości, skoro do napoju, który pijemy podczas wrzenia dostają się rakotwórcze cząsteczki polimerów?

Gdzie kupić dobrą herbatę

Uważajmy na to, co pijemy, kupujmy herbatę nie w hipermarketach a sklepach specjalistycznych, a z naszym zdrowiem powinno być wszystko w porządku. Przy okazji, w dobrym sklepie z herbatą możemy znaleźć także prezent na rodziny, znajomych czy przyjaciół. Może być to gustowny czajniczek, wspaniale produkty zapakowane i opisane jako wyborne „zestawy herbat” lub „herbata zestaw„. Przy odpowiednim wyborze nie ma szans, żeby nasz podarunek okazał się nietrafiony.