chińska herbata

Chińska herbata i jej właściwości

Chińska herbata

Jesteś miłośnikiem herbaty? Jeżeli tak to na pewno powinna zainteresować Cię chińska herbata, która posiada bardzo dobre właściwości w różnych dziedzinach zdrowia. Warto wiedzieć jakie są najważniejsze cechy tej herbaty.

Wywodzi się ona z Azji Południowo-Wschodniej i rośnie w klimacie tropikalnym i subtropikalnym. Najlepsze efekty uzyskuje się w przypadku uprawiania na glebie kwaśnej, wilgotnej o bardzo dużym nasłonecznieniu. Cechy charakterystyczne tej rośliny to zółto-białe kwiaty oraz spory plon jagód.

Właściwości herbaty chińskiej

Jest to bardzo dobra herbata, która posiada niezliczone właściwości mające wpływ na organizm. W składzie znajduje się galusan należący do polifenoli. Posiadają one działania przeciwutleniające. Dzięki tym składnikom działa bardzo dobrze w przypadku walki z nowotworami. Potrafi on zniszczyć chore komórki, jednocześnie nie uszkadzając tych zdrowych. Dodatkowymi właściwościami herbaty chińskiej jest obniżanie cholesterolu oraz właściwości odchudzające. To ostatnie osiągane jest dzięki utlenianiu tłuszczu. Dodatkowo pozwala na zmniejszenie występowania próchnicy w zębach oraz podwyższanie ciśnienia we krwi. Dlatego też nie powinny przyjmować jej osoby z nadciśnieniem tętniczym.

Kolejne zalety herbaty chińskiej

Herbaty świata mają wiele zastosowań, a wśród liderów jest między innymi herbata lung ching. Pozwala ona na zmniejszenie poziomu cukru we krwi, a także powoduje zmniejszenie szansy wystąpienia miażdżycy. Następnymi zaletami tej herbaty jest pozytywny wpływ w przypadku wrzodziejącego zapalenia okrężnicy czy też zapalenia jelit. Powinna być również stosowana w przypadku osób, które piją alkohol ponieważ może mieć działanie detoksykacyjne chroniąc wątrobę przed skutkami spożywania alkoholu. Istnieje jeszcze jedno mniej popularne zastosowanie chińskiej herbaty to zastosowanie w kosmetyce. Zabija wolne rodniki, uelastycznia skórę oraz ma ogólnie dobry wpływ na całą skórę.