dobra herbata

Jaki gatunek herbaty kiedy podać?

Polacy uwielbiają herbatę. Większość z nas nie wyobraża sobie śniadania bez filiżanki dobrej herbaty. Na szczęście smakosze tego wyjątkowego napoju mają ogromny wybór rozmaitych herbat. Zielone, czarne, białe, zielone czy ziołowe. Wszystko zależy od naszych indywidualnych upodobań.

Dobra herbata. To znaczy jaka?

Znawcy uważają, że dobra herbata to taka która jest wysoko gatunkowa. W jej opakowaniu znajdziemy duże liście. To właśnie one oddają nam pełnię aromatu i smaku.

Jaka herbatę wybrać na spotkanie biznesowe?

Rozmowy biznesowe wymagają szczególnej oprawy. W dobrym tonie jest zaproponowanie naszym partnerom czegoś do picia. Część osób z pewnością wybierze herbatę. I tu zaczynają się schody. Jaką herbatę podać? Najbezpieczniejszym wyborem jest herbata czarna. Dobrym pomysłem jest zainwestowanie w zestaw herbat. Dzięki temu nasi goście będą mogli sami dokonać wyboru.

Jaką herbatę podać na rodzinnym spotkaniu?

W takich sytuacjach musimy wziąć pod uwagę preferencje wszystkich naszych domowników. Musimy pamiętać, że dzieci nie powinny pić mocnej herbaty. Dla dzieci nada się z pewnością herbata biała bądź herbata zielona. Aby nieco złagodzić ich wyrazisty smak możemy je nico rozcieńczyć wodą.

Jaką herbatę podać do posiłku?

Każdy z nas lubi smaczne domowe jedzenie. Niestety nasza polska kuchnia bywa ciężkostrawna. Dlatego do posiłku warto zaserwować odpowiedni rodzaj herbaty. W takim przypadku najlepsza będzie herbata czerwona. Ten rodzaj wspomaga trawinie i przyśpiesza spalanie tłuszczu. Po wypiciu filiżanki tego napoju będziemy się czuć lekko i zdrowo.