gunpowder

Gunpowder – wystrzałowa rozkosz

Gunpowder – wystrzałowa herbata

Gunpowder” to znaczy proch strzelniczy. No tak, tylko co to ma wspólnego z herbatą? Czy dobra herbata może kojarzyć się z bronią palną? Okazuje się, że tak. Jak najbardziej! Tak nazywa się herbatę o malutkich listkach zwiniętych tak mocno , że stają się herbacianymi kulkami o małej średnicy. Twardych w dotyku, na właśnie, jak śrut strzelecki. Nie chodzi tu o gatunek herbaty. Może to być herbata zielona, może to być herbata czarna czy biała. Może to być herbata chińska, ale i japońska. A można je kupić w niemal każdym miejscu, w którym można znaleźć duży wybór i znajdzie się dobra herbata. Warto w tym celu odwiedzić dobry sklep internetowy z herbatą.

Herbata chińska

Najbardziej znana jest tzw. „China gunpowder” czyli herbata chińska. Ta najbardziej znana odmiana to herbata zielona, która pochodzi z chińskiej prowincji Anhwei. Ta naprawdę dobra herbata jest produkowana podczas wyjątkowo krótkich zbiorów. Ta chińska herbata nosi nazwę perłowej. Herbata zielona gunpowder charakteryzuje się bardzo wyraźnym, raczej gorzkim smakiem i mocno złocistą barwą naparu. To niesamowita propozycja dla smakoszy, z kategorii herbaty świata.  Taka herbata zielona to prawdziwa rozkosz. Zalane wrzątkiem, pod wpływem temperatury zwinięte twarde listki stopniowo otwierają się uwalniając smak i aromat charakterystyczny dla wyśmienitej herbaty gunpowder. Ten efekt otrzymuje susząc liście natychmiast po zerwaniu ich z krzewu herbaty, tak aby nie dopuścić procesu fermentacji. Dzięki temu herbata zielona utrzymuje więcej składników o wyjątkowych, często leczniczych właściwościach.

Herbata zielona

Herbata zielona posiada intensywny ziołowy aromat oraz bardzo delikatny smak. Nie mogą się z nim równać inne gatunki herbaty świata.
Gunpowder to dobra herbata  produkowana w Chinach. W Japonii są podobne gatunki takie jak Sencha czy  Genmaicha. Można je znaleźć w wielu miejscach. Warto odwiedzić sklep internetowy z herbatą. Spróbujcie wystrzałowej herbaty gunpowder, a zapewniamy Was, że uznacie, że jest to naprawdę dobra herbata!